BRANDÝSKÝ POHÁR 08.-10.06.2012 (Česká republika)

V dňoch 08.-10.06.2012 sa naše dievčatá zúčastnia na BRANDÝSKOM POHÁRI 2012, turnaji v basketbale minižiačok (ročník narodenia 2000 a mladšie) v Českej republike. Na turnaji budú zavedené nové pravidlá, ktoré naše dievčatá zatiaľ nepoznajú, budeme to preberať a učiť sa ich počas zvyšných tréningov (utočných 24s, obranné 3s ...), preto je účasť na tréningoch NEVYHNUTNÁ !

Organizátori nám zaslali nasledovné rozlosovanie turnaja a skupinové zápasy odohráme v športovej hale Sportcentra:

rozlosovanie družstiev (stiahnúť)

piatok   16:30:           Liptovské Sliače - SK UP Olomouc

sobota 09:30:           Liptovské Sliače - Baskeťáci Jozefov

ostatné zápasy sa hrajú podľa turnajového kľúča na základe umiestnenia všetkých tímov

počet zúčastnených družstiev: 18 (rozdelených do 6 skupín po 3 družstvá, systém "každy s každým")

Po odohrání základných skupín bude stanovené poradie na 1.-18. mieste.

Prvých osem družstiev postupuje do play off o 1.-8.miesto.

Družstvá na 9-16. mieste budú hrať play off o 9.- 16.miesto.

Tímy na 17. a 18. pozícii sa stretnú dvojkolovo o 17. miesto.

O poradí po skupinových zápasoch rozhoduje počet bodov,  rozdiel v skóre,  počet strelených bodov.

Hrá sa 4x 10minút hrubý čas, pričom posledné dve minúty zápasu sa hrajú na čistý čas len v tom zápase, kde rozdiel vo výsledku nie je 10 a viac bodový.

V prípade nerozhodného výsledku sa predlžuje 1 minúta, kde platí pravidlo "zlatého koša".

Na turnaji budú vyskúšané nové pravidlá: obranné 3 sekundy, zákaz clon a platnosť trojkových košov.